Ivan Dudáš - kandidát na poslanca do NR SR

IVAN DUDÁŠ - Pár slov o mne

Volám sa Ivan Dudáš, mám 58 rokov, som ženatý, s manželkou Ivanou máme dve dospelé deti. Celý svoj život som prežil na Orave, v Dolnom Kubíne. Vyštudoval som strojnícku fakultu na Vysokej škole dopravy a spojov v Žiline. Po skončení štúdií v roku 1985 som nastúpil do vtedajších Závodov na výrobu ložísk v Dolnom Kubíne.
Ivan Dudáš nad rodným Dolným Kubínom
Neskôr, v polovici 90-tych rokov som pôsobil v pražskej pobočke nemeckého výrobcu elektroniky v spoločnosti GRUNDIG. Zastával som post vedúceho oddelenia predaja CCTV techniky pre Českú republiku. Bolo to veľmi poučné obdobie, pretože som mohol vidieť a vyskúšať si moderné metódy riadenia v spoločnosti svetového formátu.
Po ukončení môjho pôsobenia v Prahe som pracoval v spoločnosti Tribometal a.s. v Dolnom Kubíne, ktorá sa špecializovala na výrobu dielov do motorov. Bol som členom vedenia tejto firmy a zároveň som zastával post obchodného riaditeľa. V čase môjho pôsobenia prešla spoločnosť zásadnou reštrukturalizáciou a modernizáciou. Bola to zložitá ale veľmi účinná operácia, ktorá rýchlo priniesla svoje ovocie. Z výrobcu lokálneho významu (pôsobnosť v SR a ČR) sa táto výrobná firma postupne prepracovala medzi uznávaných dodávateľov automobilového priemyslu s pôsobnosťou v celej Európe.

Posledných pätnásť rokov pracujem v súkromnom sektore. Vediem spoločnosť Plettac Systems s.r.o., ktorá vyvíja a dodáva systémy určené pre priemyselnú bezpečnosť. Aj v tomto prípade sa nám za pár rokov podarilo z malej lokálnej firmy vytvoriť modernú medzinárodne úspešnú spoločnosť, ktorá vyvíja vlastné softvérové aplikácie a predáva ich do celého sveta.
Objednávateľ: Ivan Dudáš
Dodávateľ: Juraj Pekárek - EXPEDITION.SK